בהנהלת קותי אהרון 054-4466060 ואילן אבקסיס 050-2550101  email iconfb iconhome icon

logo

slide1

לוח חיות מחמד - יונים למכירה

snakes
300 350 pigeon

בר טימלר

נכתב על-ידי: alterbrains
מספר צפיות: 6097

הברטימלר, או כפי שנקרא בפי מגדלים שונים, ארוך המקור המזוקן וזאת על שום הנוצות הלבנות מתחת למקור התחתון שלו.

במסגרת ארוכי המקור ישנם מספר זנים או גזעים אשר דומים במבנה גופם החיצוני. יונים אלו טופחו בעיקר בגרמניה וחלקם אף בפולין, אך צבעם ומספר תכונות מורפולוגיות (חיצוניות) שונות אחד מהשני. הברטימלר טופח במקורו בגרמניה אך משום מה אינו כה נפוץ. מכמה משלוחי יבוא, הגיעו ארצה כמה עשרות פרטים במספר צבעים, כגון: שחור, אדום, צהוב וכחול, כאשר כל גופם מכוסה בצבע אחיד של נוצות להוציא את הנוצות הלבנות שמתחת למקור ועד 10 נוצות אברה בכנף בצבע לבן.

היונה מתנשאת לגובה של מעל 30-32 ס"מ ויופיה מבהיק בגלל מבנה גופה האלגנטי וברק נוצותיה. כאשר המקור בהיר ונוטה בצבעו לורדרד עד אדום וכך גם טבעות העפעפיים שזוהרות בעור האדמדם המקיף את העין הלבנה עם האישון השחור.

קונטרסט זה גורם, למי שרואה אותה בפעם הראשונה, להתפעם מיופיה. המקור שלה ארוך וממשיך בקו ישר ורציף את חלקה הקדמי של הגולגולת, כאשר מאחור הגולגולת מתעגלת ויורדת בקו רציף לצוואר. לצפות בלהקה של יונים אלו העומדות זקופות וערניות, זו חוויה המרהיבה את עינם של כל רואיה. מעבר לכך, יונה זו חזקה ומתרבה בקלות יחסית ומאכילה את גוזליה היטב.

היא שייכת לקבוצת יונים ארוכי מקור כמו המגפאי האנגלי או הלאנג שנבל הגרמני, הקסלר, הדניש, הסרבנייק הפולני בוורסיה הכסופה והכהה וכן בפרלובר הפולני שגווניו בהירים יותר וכמו כן לדניש טימלר מדנמרק.

כל הזכויות שמורות לאתר יונים בישראל בשיתוף עם: Snakes.co.il