בהנהלת קותי אהרון 054-4466060 ואילן אבקסיס 050-2550101  email iconfb iconhome icon

logo

slide1

לוח חיות מחמד - יונים למכירה

snakes
300 350 pigeon

אבו עבסה

נכתב על-ידי: alterbrains
מספר צפיות: 7020

יונה יחודית זו קיימת במזרח התיכון כבר שנים רבות, היא מצוייה יותר בלבנון וסוריה אך כגזע נדירה למדי,היונה היא מעט מעל לגודל בינוני וצבעה המקורי הוא שחור עז ומבריק, מגדלים שונים ניסו להכליא אותה עם יונים בצבע אחר אך ללא הצלחה מרובה. המאפיין היחודי ביותר שלה הוא סדר וצורת גדילת הנוצות לאורך החלק העליון של גולגתה.

הנוצות משני צידי הראש עולים כשני גלים ולמפותחות שבינהם מתאפיינת בצורת שתי קרניים רכות,צבע העיניים שחור עם מסגרת עפעפיים בהירה מעט, כל גופה מכוסה בנוצות שחורות הצמודות לגוף, המקור בדרך כלל בצבע שחור אך מידי פעם מופיעים מקורים בהירים יותר הדונגית הבהירה וכך גם העור סביב למקור,מאפיין נוסף הוא מספר הנוצות שבזנבה וניספר בין 14 ל18 נוצות, רגליה אדומות ואצבעותיהן מסתיימות בצפורניים שחורות,עובדה ברורה היא שיש מגדלים במזרח התיכון ואף בארץ שמגדלים יונה זו ותכונות ההורים עוברות לצאצאים עם כל זאת בגלל נדירותה עדיין לא ניכתב לה תקן ואינה מוכרת כגזע לשיפוט בתערוכות יונים גזעיות.

גזע יונים זה מאוד מעניין והאתגר הגדול של אוהדי הגזע אשר כן מקדיש מאמצים לטיפוחה מנסה לשפר את מאפייני גדילת נוצות הראש לאותה צורת קרניים שמדי פעם מופיעה ,אך כדי שניתן יהיה למיין קיים צורך בכמות יותר גדולה של יונים מאותו גזע.

על אף שיונה זו כה מעניינת עדיין קהל האוהדים והמגדלים שלה קטן.

ומכאן נובעת נדירותה גם בארץ וגם בעולם.

כל הזכויות שמורות לאתר יונים בישראל בשיתוף עם: Snakes.co.il