נזירה אנגלית

פורום לכל זני יוני הנוי
שלח תגובה
ismael

נזירה אנגלית

שליחה על ידי ismael »

שלום רב רותי
אני מעוניין לקנות נזירה אנגלית , האם אני יכול לחבר שני צבעים שחור וחם ?מה יצא צבע הגוזלים?
האם יש הבדל בגודל של הנזירות?
אסמאעיל
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

Re: נזירה אנגלית

שליחה על ידי קותי »

שלום איסמעיל,

שאלת שאלה טובה כי הרבה אנשים מתלבטים בסוגיה זו.

מתי כדאי וניתן לעשות הכלאה זו בין הצבעים ? ראשית תמיד ניתן אלא שלא תמיד אתה שולט בתוצאה ומבחינת צבע אתה עשוי לקבל גוונים שונים באותה היונה שזה דבר שפחות רצוי, אלא כשאין ברירה אז כמובן שהאפשרות קיימת . אם עשית הכלאה שכזו קח בחשבון שתקבל גוזלים בצבעים הבאים.

שחורים שאינם בגוון מבריק של שחור אלא שחור מט כאילו מפוזרת עליו אבקה שלוקחת ממנו את הברק, אפשרות שניה לקבל גוזל חום עם זנב אפור, השאלה תמיד מה היא המטרה. לפעמים אנו מחפשים כתר יותר גדול ועומד שקיים באחד הצבעים או סינר יותר עמוק של צבע בחזה, או מספר נוצות כהות בכנף רצוי תמיד רצף של נוצות צבעוניות עד 10 נוצות אברה(נוצות התעופה הגדולות בכנף). אך לא יותר וגם לא פחת משבע נוצות צבעוניות בכנף(הנוצות הגדולות.) פעמים אתה מגדל משפחה עם אותו קו דם כמה דורות וברצונך לחזק את המשפחה ואין לך אפשרות אחרת מאותו הצבע ,אז אתה גם כן משתמש בשיטה של הכנסת יונה מאותו הגזע אך בעלת צבע אחר. יש בכך גם יתרונות אך חשוב להדגיש שאם אתה כבר מכניס צבע אחר ,,חשוב שיהיה מאיכות טובה עם מבנה נכון בכל או ברב התכונות, ליתרון ההכלאה יש היבט נוסף של פוריות טובה ,עמידות טובה בפני מחלות ויכולת הגוזלים לשרוד. חשוב תמיד בגידול ורביה להגדיר את המטרות ,כאשר לוקחים בחשבון שמייצרם דור אחד שניקרא סנדויץ' וחוזרים אחר כך לצבע המקורי. לגבי הגודל ,הנזירה היא בעלת גודל בינוני רחב כאשר מדובר בגזע הנזירה האנגלית ,הכלאה שכזו מאפשרת במעט את הגדלת הגוף ,להבדיל מהנזירה הגרמנית שהיא יותר קטנה וזה גזע אחר עם כתר רוזטות שונה וראש ומקור קטנים יותר . מקווה שנתתי לך מעט חומר למחשבה. בהצלחה.
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
ismael

שליחה על ידי ismael »

שלום רותי.
תודה רבה על התשובה .אני רוצה להתמקד הנזירה עם הצבע השחור.איפה אני יכול לקנות בארץ?
אסמאעיל
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

איסמעיל שלום ,

בהמשך לבקשתיך אני מכיר שני מגדלים טובים, האחד הוא אשר מגן יבנה טל : 050-530-3710
המגדל הנוסף והותיק בארץ הוא אברהם ברנע מכרכור טל:052-899-8977
שניהם מגדלים טובים מאוד,
בהצלחה קותי
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
ismael

שליחה על ידי ismael »

ערב טוב קותי
תודה רבה לך .אני אדבר עם המגדלים.
אסמאעיל