הישתתפות בתחרות תעופה בינלאומית של טיפלרים מישראל,

בפורום זה נדון ביוני תעופה שונים ובמיוחד הפופולרים בארצינו
שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

הישתתפות בתחרות תעופה בינלאומית של טיפלרים מישראל,

שליחה על ידי קותי »

חג שמח לכולם,

זה זמן רב אני בקשר עם ידיד ומגדל טיפלרים ידוע מצ'כיה בשם פרנק אוטה(צחי קרא עליו ויודע אודותיו)
לאחרונה שיכנע אותי ואת ראובן וונטורה להיצטרף לטרנד העולמי של ספורט תעופת יוני הטיפלר,

חשבתי לתומי שמכיוון שבארצינו אין חברים אשר מעוניינים להיצטרף לפעילות וגידול זו בגזע הטיפלר, הרי שראובן ואנוכי נשמש דוגמא

וניצטרף לגוף בינלאומי היכול לקדם את העניין בספורט ניפלא זה,

אני מבקש להזכיר לחברים שבידינו מלאי של יונים איכותיות אשר יובאו לארץ במספר גלים , בשנות ה-50 מר דננברג מהדר יוסף החזיק בטיפלרים

אנגליים ונהג להעיפן ולמסור גם לנערים כמוני זוג או שניים לשם שעשוע,והינא יונים אלו שעפו שעות חזרו גם ממרחקים כמו יוני הדאר בארצינו הקטנטונת,

הגל השני של יונים אלו הגיע מיוגוסלביה ע"י מגדל רציני ימשוגע לנושא בשם דוד שטרוזמאייר,דוד שרכש דירת גג ביפו והיה אדריכל
החזיק יונים מובחרות ביותר אותן הביא ארצה כעולה חדש,ביוגוסלביה הוא היה מתחרה בעל שם בספורט זה,

בתחילה החזיק אותן באילת אצל חברו מתי בירנבאום ואחר כך העבירן למרכז הארץ, דוד מסר, חילק ומכר גם מיונים אלו למקומות רבים בארץ

כמו לקיבוץ בית השיטה שם התקיימה להקה במשך כמה שנים , וכך גם למקומות אחרים, לצערינו דוד היוגוסלבי כפי שכונה ,חלה ונאלץ לחזור ליוגוסלביה והפעם לעיר ממנה בא שבקרואטיה (שאחרי המלחמה יוגוסלביה ניפרדה והפכה לסרביה וקרואטיה)את היונים הטובות ביותר שלו שהשאיר בסוף נאלץ למסור למגדל יוני דאר שהעבירם אלי ,את היונים הללו העברתי אני לראובן ונטורה ידידי מהעיר עפולה שבעמק יזרעאל,

לאחר תקופה של שיטוטים ברשת האינטרנט גיליתי עולם מופלא של אנשים וספורטאים כפי שהם ניקראים, העוסקים בנושא וניפתח לפני עולם ומלואו של ספורט ניפלא זה,

מכיוון שחלק ניכר מימי השנה אני בחול חשבתי שטוב יהיה באם נעשיר את סטוק הגידול שבידינו ונביא עוד יונים מובחרות ממדינות שם ספורט זה מפותח,

פניתי לאותו חבר לרשת שהיכרתי בעולם האינטרנט שהוא פעיל כמגדל כשופט ויו"ר המועדון בצ'כיה ושאלתי על מגדלים, הוא נתן לי מספר כתובות, יצאתי מבודפסט ברכב (מסע של 1200 ק"מ) כדי להגיע לכפרו של מר" מלצ'קה " טרקטוריסט וחקלאי במיקצועו שהסכים למכור לי בגלל שבאתי מרחוק מאוד , 4 גוזלים לפי בחירתי בני 4 חדשים שעפו כבר לא פחות משמונה וחצי שעות ,

אחרת הם הופכים למרק לדבריו ,כי אינו רוצה להחזיק בכמויות אלא באיכות מוכחת,שהיא על פי תוצאות ולא על פי דיבורים, מכיוון שבאותה שנה הוא היה המנצח במקום השניבמדינה והמליצו לי עליו כמגדל, פניתי אליו,
רציתי להביאם לכאן בכל מחיר ואכן גם שילמתי כל מחיר,אחד הזכרים מתוכם מת אחרי חודש ולא שרד את התנאים בארץ ואת השלושה העברתי גם כן לידידי ראובן ונטורה,ושם הם היסתגלו לעמק יזרעאל ולאהבתו של ראובן,
שנה לאחר מכן הגעתי למגדל בהונגריה שהצליח להעיף טיפלרים מעבר ל-19 שעות וממנו הבאתי עוד 4 יונים מובחרות בנות 4-5 שנים ביודעי שמגדל לא ישאיר לגידול יונה אלא אם כן עשתה תוצאות טובות באויר ,משלושת קווי דם אלו בנינו את התשתית הגידולית , כל זאת אצל ראובן אשר משקיע בהם את כל ליבו ומאודו,
אין עירעור על יכולותיו ומומחיותו של ראובן בתעופה וכן על יושרו ,כך שזכיתי למעין שותף בשימחתי על הצלחותיו כי הרי את כל העבודה הוא עושה
ואני יושב צופה מהצד ורואה את כל השקעתו העצומה ביונים הללו ונהנה כי הצלחתו היא הצלחתי כמשוגע שדאג להביאם ארצה,

בימים אלו פנה אלי פרנק אוטה וסיפר לי על ההיתארגנות הבינלאומית להפצת הספורט בעולם, כמו כן דיווח לנו על התחרות הממשמשת ובאה בקרוב וביקש מאיתנו להישתתף, אנו נדווח לו על המקום המדוייק של השילוח ,על תנאי האקלים חום ,רוח, גשם, לחץ ברומטרי ,עננות וכדומה , שעת השילוח ושעת הנחיתה של היונה הראשונה בקיט (הלהקה עם מספר היונים שעפות)אשר מיתחרה, כל זה ינותח ע"י המארגנים ויופץ בכל העולם, אנו רואים זאת כאתגר ספורטיבי ממדריגה ראשונה,

חשוב להדגיש שתחרות זאת בנוייה על אמון וכנות ומילת כבוד ,יקבלו כל תוצאה עליה נדווח ואנו מבטיחים לכם שנכבד אמון זה וניתן דיווח אמת ותהה התוצאה אשר תהיה בתיקווה שהנץ או הבז לא יחליטו לעשות לנו סעודה מפסקת בחג זה באמצע התחרות,
לאחר התחרות ראובן ידווח לכם על התוצאות וכן ננסה להעלות בפורום תמונות של היונים אשר הישתתפו במבצע מיוחד זה ,

אנא החזיקו לנו אצבעות,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
סמל אישי של משתמש
ראובן

Re: הישתתפות בתחרות תעופה בינלאומית של טיפלרים מישראל,

שליחה על ידי ראובן »

כבוד גדול שהוזמנו להשתתף בתחרות . שהיא תחרות על אמון ללא שיפוט. היום נערכה ולשמחתי הצלחתי לקחת חלק. גם קותי השתתף איתי וקיבל דיווחים שוטפים לאורך כול היום. המעוף אצלי התחיל בשחרור קיט של 4 טיפלרים בשעה5.37 ממש עם שחר .החשש הגדול שלי מהבז מתממש.... ולא חולפות 13 דקות איך שהיונים עלו לגובה יפה התקפה ופירוק של הקיט לכול עבר. כנראה הבז לוקח יונה. אחת צללה במהירות לקרקע בסביבה. ושניים המשיכו לעוף . במקרה כזה על פי הכללים של התחרות הקיט נפסל אבל אני המשכתי לעקוב כל היום אחרי השניים הנותרים שעפו רצוף עד שעה 18.23 שזה 12 שעות ו47 דקות רצוף. שזה יפה לכשעצמו .אין לי ספק שללא הבז הייתי מתברג למקום טוב באמצע. כי זה לא רק התקיפה היום אלה תקיפות יומיומיות שלא מאפשרים לי להצליח באימון . והרבה מאוד אבדות . חייב לציין שכול היונים שעפו הם צאצאים ישירים של החומר שהביא קותי מצ'כיה והונגריה אלה יונים ברמה של תחרות בינלאומית . קותי אלפי תודות על כול המאמצים שעשית ועדיין עושה תבורך. למרות כול הקשיים והצוואר התפוס היה כיף ... חוויה.. עצם הידיעה שכל שחברים באירופה מעיפים יחד ולכולם בטוח נתפס הצוואר חחח... חבל שאין עוד חברה בארץ שמסוגלים לקחת חלק בעניין בצורה מקצועית. שיהיה לכולם חג שמח!!!
קבצים מצורפים
rv 007.jpg
rv 007.jpg (34.82 KiB) נצפה 4993 פעמים
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

ראובן היקר אפשר רק להגיד לך תודה רבה על כל המאמץ והאימון שאתה נותן ליונים שלנו כדי שיוכלו לממש את הפוטנציאל שלהם,
שכחת לציין שהיונה שלא פורקה אך ניפרדה מהקיט אכן חזרה אחרהצהריים בשעה 1730 לערך אחרי התקפת אחר הצהריים העובדה שהיא ניפרדה מהלהקה אינו פוסל אותה אם לא ראית נוחתת ונוגעת בקרקע היא יכלה גם לברוח למרחק ולחזור יותר מאוחר,
אין ספק שהתקפת בז נודד ועוד הנקבה הגדולה גורמת ליונים לטראומה קשה ובכל זאת הם המשיכו לעוף,שלחתי את כל הניתונים לאירופה כפי שניתבקשתי וניראה את תגובתם,
דבר נוסף שחשוב לציין והוא שבאירוע זה הישתתפו מגדלים רבים מאירופה כולה מאנגליה , מארה"ב (ברוקלין ניו - יורק) ומאוסטרליה וגם מישראל,
אנסה לעדכן לכשנדורג או נקבל התייחסות ,
ראובן שוב אלפי תודות על המאמץ ועל השיתוף, אתה ספורטאי גדול הגון ומיקצוען, תודה לך, זכינו כולנו שיש לנו אותך אתה פשוט נותן השראה לכולם,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
צחי

שליחה על ידי צחי »

וואי וואי איזה דיווח
לא הייתי פה הרבה זמן ופאום זה!!!!!!!!!!

כבוד כבוד ועם כל זה כל כך חבל שאנשים בארץ לא הבינו באיזה יונים מדובר
ראובן הקיט בתמונה שלך????? אם כן נראים אליפות עולם

ומעל 12 שעות באקלים כמו שלנו -מדהים

איזה כיף לכם -אני התנתקתי מעניין יונים כרגע למרות שעל היונים שלי שומר יוסי אלמוג ואולי שוב נחזור

פשוט כיף לקרוא וראובן וואלה התגעגעתי אליך -מעיף בחסד עליון ואם יש מישהו לתחרות אמינות זה אתה
סמל אישי של משתמש
ראובן

שליחה על ידי ראובן »

היי צחי...צחי.. איפה נעלמת אחי ?? מאז שפרשת מהליגה כול הליגה התפרקה. כנראה שהיית הדבק והמנוע של החבורה. כול אחד מסתגר עם מה שיש לו . חבל.... שמח לראות את תגובתך ומתגעגע לימים הטובים . וכן אחי הקיט שלי כולם צברים בנים לחומר שהביא קותי מחו"ל. לדעתי חומר מהטובים בעולם! כי אם באימון חובבני מינוס שהיונים קיבלו. נותנים 12-14 תתאר לך מה יקרה אם אימון מיקצועי דיאטה והפרדה. הלוואי שהיה לי הזמן לאימון מיקצועי. צחי ביום שתחשוב לחזור לעסק אתה יודע איפה למצוא אותי. אוהב אותך אחי
צחי

שליחה על ידי צחי »

אחחח ראובן
קודם כל הקיט שלך -סתם שאלתי אם זה שלך הייתי בטוח שלקחת תמונה מהאינטרנט-אבל עכשיו שאתה אומר שאלו היונים אני בהלם מוחלט-אתה יודע כמה שוטטתי באינטרנט והיונים שלך נראים בדיוק כמו הקיטים שזוכים באליפויות עולם-איזה רמה של יונים ולחשוב שהם צברים -שאפו ענק!!!!!
אכן החבורה נראה לי התמוססה -השקעתי המון בפורום הייד פארק וכנראה שזה הדביק אנשים-חבל שלא שמרו על זה
אני נשאבתי לעיניני בניית הבית גינה ומתרכז בעיקר בתחביב הגלישה בים חוץ מהכנר שלך ששר חבל"ז -תענוג -שוב תודה עליו וכלבה קטנה שהבאתי
חשבתי על לחזור לגדל אבל אני יודע כמה השקעה זה דורש בשביל להגיע לתוצאות וכמה אכזבות ואיבודים לניצים-ראיתי כמה איבדת השנה -מעריץ אותך על הכוחות הנפשיים להמשיך, מעבר לזה פתאום לא בא לי לראות נוצות ופלומות מתעופפות על הגינה והדשא שהשקעתי בו המון עבודה ,השבוע התחלתי בתיכנון ראשוני של כלוב קוקטיילים בחוץ אבל לאט לאט זה מסוג הדברים שאם אתה לא בטירוף עליהם כרגע עדיף לחכות למרות שכלום לא ישתווה לקיט יונים שלך באימון שעולה לנקודות ועף שעות מעל לבית
כשאני רואה את היונים שלך אני יותר משוכנע שמה שלקחתי מדוד בזמנו היו בחלקם מעורבבים כי הם קיבלו תזונה נכונה ואימונים טובים ושיא השיאים שלי היה 7 שעות מנקבה אחת ככה שלך תדע לאן אפשר להגיע עם היונים שייצרת עם דרופרים ואימוני נחיתה טובים
שלח עוד תמונות

הקיט שהעפת?-למה 4 ולא 3 או 5? והאם כולם נקבות /זכרים? -אני לא צריך להגיד לך שההעדפה היא 3 נקבות -בטח בדקת אותם הרבה באימונים לפניי
חולה עליך ראובן -אתה איש מיוחד באמת ותודה על ההזמנה לחזור -אולי בעתיד
סמל אישי של משתמש
dovev76

שליחה על ידי dovev76 »

שלום צחי, שמח לראות אותך פה.
אכן הטיפלרים שמופיעים תמונה נראים מרשימים , אשמח לראות אותך חזרה בתחביב
להקה של קוקוטלים עושה אטתה כמות לכלוך ( ואולי אפילו יותר) מזו של כמות דומה של טיפלרים
ובטח ובטח הרבה יותר רעש..........והם תמיד בכלוב........משעמם!!
ייעוץ באחזקה ופתרון בעיות בשובך
בדיקות לגילוי מוקדם של טפילים וזיהוי מחלות יונים
חיסונים (ניוקאסל, סלמונלה)ותילוע.
הכנת השובך לעונת הריבוי
מדביר מוסמך - יעוץ ופתרון בעיות מזיקים בשובך ( כינים,זבובים,אקריות,עכברים וחולדות).

דובב- 0506241432
0542130121
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

צחי שלום, החוקה קובעת שכדי לא להיכשל (להיפסל)בתחרות לפחות שלושה צריכים לנחות,ראובן ניסה לקחת קבוצה שתעוף יחד וכמו כן שיהיו חזקים אך אם אחד או אחת יטרפו כמו שקרה הרי שישארו שלושה לנחיתה וכך קרה,ראובן משתף אותי לאורך כל הדרך אך העבודה והאימון המדהימים הם רק שלו ,אין עליו ,,,הוא נולד עם הכישרון הזה ולא פלא שמגיע להישגים, אני רק שמח שיכולתי לסייע מעט כדי לאתר יונים מהטובות בעולם ,אני רוצה לחזור על הסיפור של המגדל ההונגרי שמשמש לי דוגמא של ספורטאי אמיתי,
כשנתן לי נקבה שעשתה יותר מ.19וחצי שעות שאלתי,, איך אתה מוציא יונה כזו,,?כי לקחתי בכוונה בוגרים (כ-3 -שנים)מסטוק הגידול המובחר שלו ,שוחחנו על שנון הבריטי שנחשב למספר 1 בעולם עם מעל 22 שעות תעופה של קיט,,,,שאלתי אותו האם היונים של שנון כל-כך הרבה יותר טובות מהיונים שלך? ענה לי הבחור שבשום אופן לא ,,כי יש לו מהקו דם שלו (של שנון) אז איך זה בכל זאת כזה הפרש שאלתי?
ענה לי הבחור פשוט מאוד ,,,הוא יודע לאמן יותר טוב ממני,,
אז חומר גידולי מהשורה הראשונה כבר יש לנו ,כל שנותר הוא למצא דור צעיר בשיתוף הבוגרים, אשר יקח על עצמו את אתגר הספורט הזה שיקדיש מעט זמן ויהנה להנאת כולנו,,ראובן ואני מוכנים לסייע !
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
צחי

שליחה על ידי צחי »

היי
דובב מה שלומך?ראיתי שנכנסת חזק להרצאות מול המגדלים-יישר כח זה לא קל כי אני מכיר את עומק הדברים אליהם אתה נכנס ומכיר את האטימות וחוסר היכולת להעמיק בדברים בקרב חלק מהמגדלים בסגנון:"עזוב אותי באימ'אשך מאיפה בא לי זה עם כל המילים המסובכות שלו אני כבר 25 שנה מגדל ולא צריך ............" במקביל אני בטוח שיש כאלה שלוקחים מהדברים שלך משהו-לטעמי חשוב לשתף (מה שלא נראה לי שקורה ואולי אני טועה) את הח'ברה של אגודת יוני הדואר ששם יש המון רצינות
לגביי תוכים סגורים בכלוב ,אוכל,ליכלוך אתה צודק בהחלט ומכיוון שזו לא מטרתי האמיתית כנראה שזו הסיבה שזה לא קרם עור וגידים עד היום

קותי
קודם כל קבל את התנצלותי על כך ששכחתי אותך בהודעה הקודמת -אני לא מכיר הרבה אנשים שהיו חוצים מדינות רק בשביל לפגוש מגדל ולקנות בהרבה כסף 2 זוגות ועל כך כל מי שיגדל טיפלרים יהיה חייב להודות לך עד אין קץ-אני הפכתי את המדינה להביא את הטיפלרים שהיו לי וכבר התחלתי להתכתב עם מגדלים ולבדוק יבוא-אני רק בדקתי אתה הבאת ועל כך הרבה כבוד
את מר מלצ'קה אני מכיר רק מהאינטרנט והוא אכן אחד מהמובליים בטיפלרים במועדון של פרנק אוטה הוא לא השתתף בכל התחרויות לאורך השנים אבל כל פעם שהשתתף אם לא נפסל בגלל תקיפת בז היה תמיד משיג תוצאות מעולות
לגבי שנון-האיש אגדה מהלכת -מגיעים אליו אנשים מכל העולם -אני יודע על מגדל שהגיע אליו מאוסטרליה רק בכדי לקנות זוג שנונים ואני מניח שלהוציא ממנו יונה צריך כמה אלפי דולרים או ליש"ט ,התוצאות אליהם מגיע שנון נובעות על פי חלק מהמגדלים ממיקום ביתו של שנון אזור קריר ועם המון אחוזי לחות אבל אין לי ספק שהאיש הוא פשוט מיוחד בתחומו כמו שיש הרבה רוכבי אופניים אבל רק לאנס אמסטרונג אחד והרבה שחקני כדורגל אבל רק מסי אחד כך יש הרבה מגדלי טיפלרים אבל רק שנון אחד!!!
שנון עצמו במאמר מסויים כשנשאל איך זה שאנשים קונים ממנו יונת שנון אבל לא מצליחים לשחזר את ההצלחה עם אותם יונים שלו -שנון ענה-"ברגע שיונה יוצאת מהשובך שלי היא כבר לא שנון יותר כי היא לא עוברת את אותם אימונים ולא את אותה תזונה ובטח עוד כמה דברים שהאיש ייקח איתו לקבר
בקיצור תחום הטיפלרים זהו תחום מדהים ואיך שאני מתחיל לדבר או לכתוב עליו הידיים לא יורדות לי מהמקלדת מרוב שזה סוחף -אבל זה חייב להיות ברור ללא השקעה אין תוצאות -מגדל לא יכול לקחת טיפלרים ולחשוב שכל פעם שהוא יפתח את השובך הם יעלו לשמיים ל-10 שעות -זה מצריך משטר אימונים תזונה ועוד

זהו מספיק קדחתי להודעה אחת
אני רק מקווה שאולי בכל זאת יום אחד יהיו בארץ הקודש כמה משוגעים ליונת התעופה הטובה בעולם!!!!!!!!!
שלח תגובה