אנא החזיקו לנו אצבעות בשבת תחרות בינלאומית של טיפלרים ואנו

בפורום זה נדון ביוני תעופה שונים ובמיוחד הפופולרים בארצינו
שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

אנא החזיקו לנו אצבעות בשבת תחרות בינלאומית של טיפלרים ואנו

שליחה על ידי קותי »

לאלו שתעופה מעניינת אותם,ביום שבת החל משעה 0500 בבוקר עם אור ראשון ניתן לנו האישור לשחרר קיט של 4 יוני טיפלר לשמיים ולחכות את כל השעות שהם עפים,

בשנה שעברה הישתתפנו בתחרות בינלאומית וזכינו לשבחים עם תעודת דיפלומה מיוחדת לאור ההישג התעופתי בו קיט של 3 יונים השלים תעופה של 12 שעות וחמישים ושש דקות אם איני טועה ,

זו היתה פעם ראשונה שאנו משתתפים ובשנה זו ראובן ונטורה (אומן אמיתי בתעופת יונים) אימן יונים ניבחרות מאלו שהבאתי

מסיורי בצ'כיה ומהונגריה,מתשתית גידולית זו יצרנו גרעין רביה של טיפלרים מיצטיינים לתעופה,כל יונה שעלתה לגובה ועפה מעל ל10-12 שעות ניכנסה לאיכסון במאגר הגנטי לשם רביית גוזלים ,לרוע המזל יונים מצטיינות רבות ניטרפו ע"י בזים שמכסים את שמי האזור

בו אנו מאמנים את הטיפלרים שלנו ורבים מהם פשוט נצודו ע"י בזים אלו וחלק ניכבד מהיונים המצטיינות נעלם לצמיתות,

היונים שנשחרר מחר בקעו בסוף שנת 2011 ועל אף שלא ניתן היה לאמן אותן מסיבת הבזים אנו מקוים לראות שעות טובות

באויר וניראה מה יביא לנו היום ,כאמור אנו מבקשים את בירכותיכם לתחרות מיוחדת זו ,מגיע כבוד מיוחד לראובן אשר מקדיש שעות כה רבות כדי לטפל להחזיק ולמיין יונים יקרות אלו ומתוך כך יש לנו הסיכוי להגיע לתוצאות,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
סמל אישי של משתמש
אילן
מנהל האתר

Re: אנא החזיקו לנו אצבעות בשבת תחרות בינלאומית של טיפלרים ו

שליחה על ידי אילן »

שבת שלום
מחזיקים אצבעות לכם וליונים ומקווים להצלחה
למרות החום הכבד שיש לנו בשבת הנוכחית.
בהצלחה לראובן ונטורה ,ולקותי אהרון.
אילן אבקסיס
מנהל אתר יונים בישראל
050-2550101
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

שבוע טוב לכולם,

אז היום לעומת השנה שעברה כעובדה לא היה משיהו,

לצערי ראובן עקב נסיבות שונות כמו עבודה בריאות ובזים לא עבד כפי שעשה בשנה שעברה,ולמרות ידיעה זו החלטנו להעיף קיט של 4 יונים,

השחרור החל בשעה 0507 בבוקר בחום של23 מעלות עם התבססות השמש בשמיים באיזור עפולה נצרת עלתה הטמפרטורה לחום של 35 מעלות ,זבר זה ללא ספק השפיע על היונים.

מבחינתינו הופתענו מהתוצאות כשהראשונה נחתה בשעה 1138 נקבה בצבע מוקה .אחריה ירד זכר שחור בשעה 1146

זכר אדום נחת בשעה 1153 וזכר כחול נחת ב1212- נכון הוא שבשנה שעברה הגענו עם אימונים להישג הרבה יותר גדול,השנה מטרת התחרות היתה ספורטיבית ,,,העיקר להישתתף, גם כך היונה הראשונה נחתה אחרי 6 שעות ודקה אם חישבנתי נכון ,לטעמנו עשינו זאת בכבוד ותודות לראובן שמחזיק בשובך שלו יונים מהשורה הראשונה בעולם ואין לי ספק שאם להבא נדע מראש מתי התחרות ולא כמו הפעם די הופתענו כשרק שבועיים היו לנו להכין את היונים,אז הפעם אין אנו אנשי בשורה אך בכל זאת שמחים שהישתתפנו,תודה על תשומת ליבכם,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
צחי

שליחה על ידי צחי »

רק עכשיו אני רואה את ההודעה ולא הבנתי למה בשבת נתפסו לי האצבעות בידיים ;)

כיף לראות שהצדיקים היחידים בסדום-ראובן המלך וקותי שנותן רוח גבית לא מוותרים ליונה המופלאה הזו בארץ

כיף לראות את הדיווח המדוייק והמהימן למרות שהתחרות מבוצעת ללא שופטים

אם אלו התוצאות ללא אימונים היונים מעולות

למה העפתם קיט של 4 הריי מקובל או 3 או 5 יונים ועדיף מאותו מין ועוד יותר עדיף נקבות

מה היו התוצאות של יתר החברים בעולם???

מתגעגע

צחי
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

עדיין לא קיבלנו כל ניתוח או תוצאות של מתחרים נוספים פרט לעובדה שניגשנו לעניין מהכיוון הספורטיבי של כל היושרה שבעולם

כדי להיות אמינים גם כשלא תמיד הולך,מה שלא יהיה פרנק אוטה כבר התייחס לגישה הספורטיבית והאמינה שלנו

והבטיח לעזור גם להבא, אין לי ספק שלולא הבזים והזמן שלא היה מספיק כדי להקדיש לאימון הרי שהתוצאה בהחלט טובה ואנו לכן מתכוונים להמשיך.
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
סמל אישי של משתמש
ראובן

שליחה על ידי ראובן »

הויי צחי צחי עברו הרבה מיים בירדן מאז מהימים היפים שעבדנו יחד על תעופה. אני כבר בקושי מעיף .הבזים הצליחו לשבור גם אותי. קיטים מעולים אחרי ליטוש נטרפו כמו גרעינים. חשיפה קבועה לבזים הפכו את רוב היונים שלי לפחדניות .ככה שההרס העצום שבר אותי. עכשיו יש קצת שקט אבל כנראה לא להרבה זמן .בקשר לשאלותך בקושי יש לי יונים בשובך התעופה כך שקשה היה לי למצוא קיט של 5 זכרים מטובעים. אני מעדיף זכרים כי אין להם שינוי הורמונלי. העפנו קיט של 4 נכון שעדיף אי זוגי .אבל החוקים אומרים שכול עוד יש לך 3 יונים בשמיים אתה במשחק כך ש1 היה ספייר. תוצאות היו לא משהו אבל אני מבסוט 34 מעלות בלי אימונים חצי שנה זה חומר של אלופים !! שאני מקווה בעתיד לעבוד איתו בצורה מקצועית. הודות לקותי הגעתי להישגים שלא הייתי מגיע לעולם. פה המקום להודות לאיש שאפילו בזמן שהוא חולה דירבן אותי להשתתף בתחרות ולחזור לדבר שאני הכי אוהב למרות כול האכזבות. אין אנשים כאלה הבנאדם עושה את הכול אך ורק למען אהבתו ליונים ולאנשים. הרבה כבוד מגיע לו צחי שמחתי לראות שבנשמה זה עוד נשאר אצלך יום אחד אתה תחזור
צחי

שליחה על ידי צחי »

ראובן ידידי היקר
אכן עבר הרבה זמן אבל מי שגידל באהבה יונים כילד זה תמיד אצלו בנשמה למרות שיש לי כמה תחביבים נוספים ליוני תעופה יש פינה חמה אצלי.
לגביי הבזים -אצלי הטיפלרים נטרפו אבל בהשוואה לפרסים הם היו אגוז קשה יותר -אני כל כך מכיר את התיסכול הנוראי הזה של להגיע לקיט מלוטש ומדהים ולאבד אותו ב-2 העפות -זה אחד הדברים שבגללם בשלב זה עוד לא בא לי לחזור לעיניין ואני כל כך מבין אותך בקטע הזה
נראה שהיונים שהבאתם אכן חומר משובח מאוד שצריך לשמור עליו

קותי -אשמח לשמוע את יתר תוצאות המשתתפים ולגביי האמינות תמיד נהניתי לראות את האמינות של פרנק אוטה שכמו שהזחיק בשיאי תעופה ככה ידע בתחרויות לתאר כישלונות שלו

באהבה גדולה

צחי
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

תודה לך צחי על המילים החמות,

ראובן ואנוכי מוקירים אותך מאוד ומקווים שתימצא דרך ואפילו בקטנה לחזור ולהעיף 2-3 קיטים,

זה אינו קשה לא מספיק בשביל ללכלך,וחומר גידולי משובח אכן יש בידנו שבקלות יגיע אליך אם רק תרצה,
במהלך השבוע הבא אהיה בקשר עם פרנק אוטה וניראה איך העיפו האחרים ובוודאי שהיתה בידיהם היכולת לאמן ולהעיף יונים טובות כמו שלנו עם יותר הכנה,

לדעתי האישית מיקצוענותו ואהבתו לנושא של ראובן משתווה לכל ספורטאי אחר שנימצא בארץ אחרת ,,,חבל רק שחסרים לנו שותפים לדרך,

שוב תודה על העידוד בכנות כתמיד

ראובן וקותי,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
צחי

שליחה על ידי צחי »

קותי תודה גם לך
צר לי לראות שגם אתה כמוני גילת שאין באמת בארץ מגדלים שתחום התעופה הוא בראש מעייניהם, אם את זוכר שיכנעת אותי בזמנו להתמיד לפעול ובסופו של תהליך אנשים יידבקו בחיידק -העובדות לצערי הענק הוכיחו אחרת

תודה על העידוד לחזור לגדל אבל מכיוון שאני יודע במה מדובר כשמדובר על התמקצעות לתעופה בניגוד לנוי -אני יכול להגיד בביטחה שכרגע זה לא מתאים מהרבה אספקטים -ראובן שהגדרתו כספורטאי היא כל כך נכונה יודע שלתעופה אתה חייב להיות טוטאלי!!!!!! -3 פעמים ביום בשובך ובכל פעם לזמן לא מבוטל ,סלקציה מתמדת ובחינת תעופת כל קיט בנפרד ומה לא-כרגע אין לי את הזמן הזה -נולדו לנו לאחרונה תאומות ככה שזמן הוא מצרך יקר מפז
אני יודע שאם אחזור לגדל זה יהיה התמקצעות בטיפלרים כולל דרופרים -כמו בספר- אבל בינתיים זה רחוק -ראובן מוטלת עליך משימה כבדה -לשמור על הדם האיכותי של הטיפלרים שאצלך

באהבה גדולה
צחי
שלח תגובה