הכלאת יונים מזרחיות

בפורום זה נדון בכל הקשור ליונים מיזרח תיכוניות
שלח תגובה
ismael

הכלאת יונים מזרחיות

שליחה על ידי ismael »

שלום רב,
אני חדש בתחום היונים המזרחיות ,יש לכמה שאלות בנושא הכלאה:
א.הכלאה בין בירותי שחור לג׳רגאתי מה מהצבע שיוצא?והאם הדור החדש יש להם את התכונות הפיזיות של ההורים?
ב.הכלאה בין בירותי שחור לג׳רגאתי מה הצבע שיוצא?
ג. המשמשי האם זה זן נפרד או תוצאה של הכלאה?
אסמאעיל
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

Re: הכלאת יונים מזרחיות

שליחה על ידי קותי »

שלום איסמעיל,

ברוך הבא לאתר של יונים בישראל, לשאלתך , הייתי רוצה להבין מדוע אתה מתחיל ישר בהכלאות?

כחדש בנושא גידול יונים מזרח תיכוניות היה כדאי אולי שתלמד מה הן התכונות הדרושות מהגזעים השונים בגידולן באופן הומוגני וטהור גזע, ולכשתדע ,יהיה זה מעניין ,עם הידע שלך לנסות הכלאות של אותו גזע בצבעים שונים,

לשאלתך הספציפית אין תשובה מוחלטת כי איננו יודעים את המקור והבסיס של כל צבע שבידך מבחינה גנטית והצבע לבד אינו מספיק,, אין ספק שעשויות להיות להכלאת צבע זו מספר השלכות וקודם כל תוודא מה המקור של כל אחת מהיונים שברשותיך ומה התכונות ששולטות בכל אחת מהן ,,אביא כדוגמא את צורת המקור ,מבנה הראש ,גודל הפימה (המנדיל) מי ואילו צבעים היו להורים של היונים שברשותך . צבע הוא רק אחד מהמרכיבים את היונה הגזעית ולכן גם לתכונות הגופניות עלינו לתת דגש לא פחות,

בהנחה ששתי היונים שברשותיך הן טהורות גזע ומבנה גופן זהה והוריהן היו בעלי אותו הצבע כפי שקיימות הן אצליך, הרי שהשחור בדרך כלל דומיננטי ואילו הגרגטי מהווה גוון סינטטי שיכול להופיע בלבן עם עיין שחורה או עיין בהירה, כמו כן יכול להופיע בגווני אפור ,אינדיגו, עשן בהיר או כהה יותר, מנוקד או בעל גוון ועם פסים , הגרגטי משקף לנו גוון לא מוחלט לכן גם שני הצאצאים שיבקעו יכולים לצאת בכל צבע ,משחור ועד לבן,

בתרבות גידולן של היונים המזרח תיכוניות ,ישנם הרבה חובבים ומגדלים יותר רציניים שמכליאים ולומדים מהניסיון כי רבה סקרנותם לתוצאות , לכן לפעמים אנו מקבלים יונים מעורבות שצאצאיהן לעתיד בדורות הבאים אינם משקפים את תכונות הגזע המקוריות,

אם יורשה לי להתייחס לעובדה שאתה מתחיל, הרי שהייתי מציע לך את הדברים הבאים .: א .למד היטב את תכונותיו של הגזע הטהור, ב.. בקר אצל מגדלים מנוסים אשר מגדלים גזעים אלו כבר זמן רב, שכחתי להזכיר לך שהיונה הביירותית מתאפיינת גם בכתם הלבן שעל מיצחה, בהכלאות אנו מאבדים לעיתים תכונות אלו, נסה לשפר ולהתקדם בגידול הגזעים הטהורים וככל שתיצבור ניסיון ואם לא ימצא חן בעיניך הגזע תוכל למוכרו , להחליפו בגזע אחר , או להתחיל בהכלאות וזאת כאשר אתה מגדיר לעצמיך מראש מהן התכונות שאתה מחפש ומה עליך לעשות כדי להשיגן,

מקווה שפתחתי בפניך מספר אפשרויות לגבי גידול היונים שלך בעתיד הקרוב, תהה אשר תהיה החלטתיך ,אני מאחל לך הצלחה בגידול וסיפוק רב מכל מה שתחליט לעשות, בברכה קותי
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
ismael

שליחה על ידי ismael »

שלום קותי
תודה רבה על התשובה .ברשותי שני זוגות בירותי שחור לפי מיטב ידעתי הם טהורים.
האמת שאני אוהב את הצבע האפור של הג׳רג׳אתיי ורציתי לשאול לפני שאני עושה הכלאה.
אני מסכים איתך מילה במילה שאני צריך ללמוד ואז לנסות להכלות.
תודה רבה
בהערכה רבה
אסמאעיל
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

שלום שוב,

מדוע שלא תנסה להכליא בין שני גרגטים בצבע ובגוון שמתאים לך , בכלל לא בטוח שתקבל את אותו הצבע כמו ההורים ,
לדוגמא אצלי יצאו שני גוזלים מזוג הגרגטים שלי , האחת נקבה לבנה עם זנב שחור והשני שחור עם כתמים לבנים על ראשו ופניו , אין ספק שניתן להכליא בשחור וגרגטי רק שקשה מאוד לצפות את התוצאות בצבע הצאצאים, אך הכי חשוב יהיה זה לשמור על הטייפ (הטיפוס הנכון במבנה )שני ההורים העתידיים חשוב ורצוי שיהיו מאותה האיכות, אגב בהטלה נוספת מאותו הזוג קיבלתי צבע אינדיגו (מעין גרגטי כהה ) ואילו הגוזלה השנייה היתה לבנה לגמרי, אך שמרתי על הגודל המנדיל וצורת הראש שזה חשוב כשלעצמו,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
ismael

שליחה על ידי ismael »

ערב טוב קותי,
אתה צודק לגבי ההכלאה של שני ג׳רג׳אתים , אני מחפש זוג ג׳רג׳אתים עם מקור רגיל לא המקור הנטוי כלפי מטה ,אם אתה מכיר מישהו שמעונין למכור ,אני רוצה לגדל אותם להתנסות בגידול שלהם ואז להכלות.
יש זן שנקרא משמשי האם זה זן נפרד או תוצאה של הכלאה?
תודה רבה על העצה .
בהערכה רבה
אסמאעיל
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

ערב טוב איסמעיל,
המשמישי שייך לקבוצת היונים המזרח תיכוניות בעל גודל בינוני גדול, השיקלים על ציבעיהם השונים גם כן באותה הקבוצה,

חשוב להבין שהמישמישי מתאר יונה מקבוצת השיקלים בעלת פסים לבנים על הכנף כאשר צבע גוף היונה הוא כסוף להבדיל מהשיקלי הכחול,

גם הברמלי שייכים לקבוצה זו אלא שבמקום פסים בהירים יש להם ניקוד בהיר על הכנף, כלומר ניתן להכליא בין מישמישי בהיר כסוף עם ברמלי

בהיר וכסוף,

מקווה שעניתי על שאלתיך, רציתי לשאול אותך מדוע אתה מעדיף גרגטי עם מקור ישר וצר עם הגרגטי המודרני , שאלתי זו אינה אומרת שאתה

צודק או טועה אלא שאני מבקש לדעת מה המגמה או הדרך שמובילה אותך , מכיוון שהצבע הגרגטי מופיע מיונה אחרת שהוכלאה על ביירותי

כדי לקבל גודל וגם כך היא איבדה חלק מתכונות הביירותי המודרני וחסר לרובם הכתם הלבן במצח ועור אדום בעפעפיים של יונה זו , לגיטימי

לחלוטין לעשות כל דבר שעולה בדעתיך אך כפי שציינתי ברצוני להבין מה המגמה או המטרה מאחורי בקשתיך זו,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
ismael

שליחה על ידי ismael »

ערב טוב קותי,
תודה רבה על התשובה לגבי המשמשי ,המקור לטעמי הוא יפה יותר מהמודרני ,אני חושב שהראש הרגיל יפה יותר .
המקור הנטוי כלפי מטהה יהיה לי קשה להשיג צאצאים בדומה להורים לשם כך אני מעדיף להישאר עם המקור הישר .
אני מקוה למצוא ג׳רג׳אתי עם הראש הרגיל.
תודה רבה על העצות שלך ועל הידע שאתה נותן מהנסיון .
בהערכה רבה
אסמאעיל
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

איסמעיל ערב טוב ,

המקור של הביירותי הגרגטי מגיע מיונה בצבע גרגטי שניקראת סוויפט סורי להבדיל מהסוויפט המצרי שהוא יותר ארוך מקביל לקרקע ונמוך רגליים,

איני יודע אם נישארו בארץ סוויפט סורי בכלל, בזמנו היו כמה אצל מוסה נאור זיכרונו לברכה ועד כמה שידוע לי אצל עמיר בגן חיים לא נישארו

מהיונים הללו ,אך ניתן למצא סוויפט סורי או גרגטי ביירותי מאיכות פחות מודרנית , באם אדע על משיהו אשתדל להודיעיך דרך האתר, אם תפרסם

את מספר הטלפון הנייד שלך באתר אוכל גם לתקשר איתך דרך הטלפון,

היכן אתה גר אולי אנחה אותך לכתובות שם יתכן ותימצא יונים אלו,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
ismael

שליחה על ידי ismael »

ערב טוב קותי,
ברשותי זוג סוויפט סורי יפה,הם עובדים עשות אצלי הטלה אחת לצערי רק גוזל אחד נשאר בחיים בצבע אפור .
אני גר באזור ערד בישוב שנקרא מכחול ,אני דיברתי איתך בטלפון לגבי יונים כמה פעמים.
אני מקוה להשיג זוג ג׳רג׳אתי יפה .
הפורום המצויין הזה עוזר לי הרבה .
קותי תודה רבה לך על העצות והידע שאתה מעניק .
בהערכה רבה
אסמאעיל
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

אז כעת אני מקשר ,הרי היו לנו מספר שיחות טלפון ,

אתה המורה בשבט אבו רביע, כן גם הזמנת אותי ,אשתדל אכן למצא דרך להגיע אליך השנה עם יונים כדי שתוכל להמשיך ולעבוד עם מה שמעניין אותך, מצידי אשתדל לעזור,

אתה כבר לא צריך לדאוג לסלוקי כי אני כבר ויתרתי ,אך ביונים נוכל לתקשר רבות ,

באם תוכל אתה להגיע למרכז אוכל לעזור לך יותר מהר ,יש לי כמה יונים בקלנסוואה ובבורגתה תגיד מתי אתה בא ומכיוון שאתה יודע את מספר הטלפון שלי אין לך בעייה לתאם מראש כדי שאהיה בבית, מקווה שנמשיך לתקשר דרך האתר ואולי עוד מישהו ירים את הכפפה ויצטרף לשיחתנו
כך שנעורר מודעות ותיקשורת דרך האתר ,
כל טוב וליל מנוחה,

קותי
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
שלח תגובה