היונים המזרח תיכוניות ,,, לאן ,

בפורום זה נדון בכל הקשור ליונים מיזרח תיכוניות
שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

היונים המזרח תיכוניות ,,, לאן ,

שליחה על ידי קותי »

מידי פעם אני שואל את עצמי ,,,? מה ולמה יש לנו תקופות שבהם גזעי יונים מסויימים נימצאים בארץ בשיאם

ותוך זמן קצר נעלמות הן מהבמה הציבורית וגם משובכיהם של אלו שהחזיקו בהם,,!

יש משיהו במנטליות של "אוהבי - היונים " בארץ שרק דבר אחד מנחה אותם באחזקת יונה כזו או אחרת וזה כסף,,שלא תבינו שאני

מתנגד להרויח כסף מיונים , שזה דבר לגיטימי בפני עצמו, אך קורה לנו מצב אבסורדי שזני יונים שנימצאים תקופת מה בארץ זוכים לעדנה,

הרמה של יונים אלו גבוהה מאוד מאוד,,,אך תוך זמן קצר כל המלאי או הסטוק הגידולי נעלם כי היה מחיר ,,,כשהיה עודף המגדלים לא

מצאו לנכון לטפח יונים אלו אלא רק להרבותם כדי שיהיה מה למכור ובמיוחד לאלו שאינם מבינים,,שקונים זאת כהשקעה מבלי להבין איך

לשפר לטפח ולהשביח יונים אלו ,,הציבור שקנה יונים בינוניות הבין שלא יקבל מחיר עבור יונים מסוג ב ' וכך חולפת לה תהילת עולם אשר

מלווה באיבוד המוטיבציה, אני פונה כאן לאוהבי היונים שמעוניינים לטפח לשפר ולהשביח את יוניהם ,,,אנא אל תיתנו יד לשיטה זו .

תגדלו יונים שאתם באמת אוהבים,,תטפלו בהם היטב,,תילמדו איך צריכה להיראות היונה האידאלית,,תדאגו לזווג נכון ולא סתם להרבות

יונים בינוניות,יש לנו זנים רבים של יונים מזרח תיכוניות מרהיבות ביופיין,,יונים אלו מבוקשות כיום גם באירופה וגם בארצות הברית ,דרום

אפריקה ואוסטרליה,ולא סתם . אך אני מבקש מכל המגדלים אל תיכנעו לגישה הקלה והבינונית,,תתחילו לשאוף ליותר ,תילמדו היטב את

הגזעים ונמשיך לטפח את אותם הגזעים במזרח התיכון ,אשר נוצרו כאן והגיעו לרמות על גבוהות ביותר, חשוב לשאוף לשלמות כי רק כך

נוכל להצליח ולהבטיח לדורות הבאים תחביב אצילי מלא הנאה המאפשר לנו בשעות הפנאי להגיע לשיאים שעוד נכונו לנו,חישבו על כך.
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
שלח תגובה