מצאתי גוזל יונים על המדרכה

בפורום זה ניכתוב נישאל ונענה על כל דבר הקשור בגידול,טיפוח,ריבוי,מחלות, תרופות או כל דבר העולה בדעתינו בנושא יונים בלבד
שלח תגובה
deotpit

מצאתי גוזל יונים על המדרכה

שליחה על ידי deotpit »

מצאתי גוזל של יונה על המדרכה. כשהבחין בי היכה בכנפיו ונבלע בתוך השיח הסמוך. המשכתי בדרכי וכעבור חצי שעה שבתי לבדוק את שלום הגוזל. הוא לא היה שם, גם לא גל עד מנוצות לזכרו. צא ולמד, טרם נטרף. חיפשתי אותו וראיתי בכביש הראשי מעין כנף יונה מתנפנפת. ניגשתי לכביש שמכוניות נסעו בו במהירות ובקרן הזוית שבין הכביש למדרכה הנושקת לו נמצא מיודעינו הגוזל שרוע על צידו, מקורו פעור ועיניו מלוות בבעתה את המכוניות החולפות בסמוך לו.
מעליו חגה עדת עורבים.
את אימו ראיתי מלקטת בקדחתנות זרעונים, 200 מ' לפני שהגעתי אל מקום המצאותו של הגוזל.
עשיתי הערכת מצב מהירה והגעתי למסקנה שהגוזל המכוסה בנוצות ונראה בוגר למדי אך צרה צרורה, אינו מסוגל לעמוד על רגליו, קל וחומר להלך עליהם, ולעוף, לא אצלו בתפריט, חסר סיכוי לשרוד את הכביש ואת העורבים, כל זאת בחום של 36 מעלות.
נטלתי אותו עימי והוא ניקר בעדינות את ידי משל היה אומר: הנח לי, אסתדר לבד, אני רוצה רק את אמא שלי.
הכי קל להניח גוזל חסר ישע כזה לנפשו, לאימו האוהבת שקצרה ידה מלחלצו מהכביש, מהעורבים, חתולים, ובפרט, מאי יכולתו לעמוד על רגליו.
נשאתי עימי לביתי שם לא מרחפת על ראשו סכנת דריסה או טריפה (אני טבעוני !) אך הוא שרוע על הרצפה כמת, מסרב לאכול או לשתות. הכי הרבה הוא היה רוצה את אמא ואח"כ, היה משתוקק להלך על רגליו.
מה עושים?
שלח תגובה