יונת Fantail מהרחוב

בפורום זה ניכתוב נישאל ונענה על כל דבר הקשור בגידול,טיפוח,ריבוי,מחלות, תרופות או כל דבר העולה בדעתינו בנושא יונים בלבד
שלח תגובה
אלקלעי

יונת Fantail מהרחוב

שליחה על ידי אלקלעי »

שלום,
מצאתי יונה מסוג fantail באמצע הכביש... בהתחלה חשבתי שהיא פצועה כיוון שהיא לא עפה והזנב שלך שבור.
לקחתי אותה לוטרינר וגליתי שאני מטומטם וגם שזאת יונה בריאה שנקראת יונת טווס בעברית שלא יכולה לעוף והכל בסדר עם הזנב שלה.
ועכשיו... היא בבית שלי, מלכלכת אותו ומפחדת ממני בעיקר.
אני צריך קצת עזרה בגידול יונה בכלל ומסוג כזה בפרט, כמו איפה רצוי לגדל אתה בחוץ או בתוך הבית, מזון וכו...
תודה רבה רבה לכם :)
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

Re: יונת Fantail מהרחוב

שליחה על ידי קותי »

שלום לך חבר,
אין לנו כל פרטים עליך וזיהית את היונה כטווסים ע"י הרופא הווטרינר,

ראשית הגש לה בכל מיים נקיים וטריים, במקביל תן לה מהמצוי אצליך בבית כמו אורז מלא חיטה בורגול גרעיני חמניות וגרעיני תירס פופ קורן, ספר לנו היכן אתה גר וננסה להפנותך לספק אוכל ליונים, האם ליונה יש טבעת ואם כן רשום לנו את האותיות והמספרים, אתה יכול לבנות לה כלוב במרפסת ביתך של מטר על מטר עם מדף הליכה ברוחב של 10 ס"מ ובגובה 60 ס"מ כשכל גובה הכלוב הוא מטר בהתאם לנוחותך,נישמח להנחותך בהמשך, ספר לנו איך התאבון שלה, אם תוכל שלח לנו באותו המדור תצלום שלה ונדע לעזור לך יותר כמו בן זוג לפי הצבע העמידה והאיכות האם זה טווס הודי אוטווסית אנגלית וכדומה,שתף אותנו ונשמח לעזור.
קותי.
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
אלקלעי

שליחה על ידי אלקלעי »

אני ממש שמח שענית!
אז ככה... התאבון שלה בסדר גמור, קניתי לה אוכל לעופות שזה שילוב של הרבה דברים (בהמלצת הוטרינר) והיא אוכלת אותו בלי בעיה חח. הכלוב שלה הוא מטר גובה והרוחב שלו פחות ממטר... ואין לה טבעת ברגל.
הבנתי שיש חיסונים שהיא צריכה לעבור אצל הוטרינר אז אלך אליו שוב בהקדם, יש רק בעיה אחת עיקרית לדעתי...
היא מפחדת פחד מוות, ממני ומכל מי שעובר לידה. היא נמצאת במצב לחץ כמעט מתמיד וזה לא נראה בריא.
אלקלעי

שליחה על ידי אלקלעי »

ועוד דבר אחד, איך מנקים יונים? בלי שהיא תחשוב שאני מוציא אותה להורג...
והנה תמונה:

http://jpg.co.il/view/55b8882ca4796.jpg/
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

שלום לך אלקלעי,
ובכן עדיין איני יודע מהיכן אתה,אבל שמח שנושא היונים מעניין אותך,
יונים טווסיות בדרך כלל אינן כה פחדניות כפי שאתה מתאר, הכל עניין של הרגל ,לך וליונה עד שתכירו אחד את השני יותר טוב ועשויים להתפתח יחסי אמון ביניכם, הכלוב ליונה אחת הוא בסדר, החיסון הנידרש על פי החוק הוא חיסון מומת של ניו-קסל או כפי שזה ניקרא בעגה יונאית " פרהמיקסו וירוס טייפ 1", לצערי לא ניתן לרכוש זאת במנה אחת אלא בבקבוק המכיל כ1000-500 מנות שאיתו מחסנים גם עופות (תרנגולות)העלות ממש אינה יקרה,(כ80 שקלים לבקבוק,) (תשוטט מעט באתר ותוכל לקרא מאמר שלי בנושא בריאות היונים במדור מאמרים) ,אם הייתי יודע מאיזה איזור אתה יתכן והיינו מוצאים לך מישהו מסביבתך שעשוי לעזור,היונה אוכלת ושותה זה סימן מצויין לבריאותה ,מהתצלום שפירסמת אכן זו יונה טווסית,דבר נוסף שאני מנסה לנחש שזה גוזל צעיר בן כחודשיים וחצי שלושה ואולי אפילו נקבה, לגבי הניקיון תוכל להכניס לכלוב מיכל מים בקוטר של כ35 ס"מ עם מעט דטרגנט חומר סבוני כמו סבון נוזלי במקלחת (מעט מכך ככף אחת )שגם אם תשתה הרי שלא תינזק,או משיהו כמו חצי פקק בשני ליטר מיים
היונה עשוייה ביום חם להיכנס לבד למיים שעומקם לא יהיה יותר מ6-7 ס"מוהיא בעצמה תשתכשך ותקרר מעט את חם גופה בימי חום מטורפים אלו, בתוך כחודשיים היונה תיכנס לנשירה ותחליף את נוצותיה לנוצת חדשות היא עוד תגדל מעט ותתחזק, התנהג אליה בעדינות ולא בתנועות פתעומיות ולאט לאט היא תראה שזה לא נורא ,כך גם תחליף את כלי המיים והאוכל, בשלב הבא תדע יותר בוודאות כיצד היא מתנהגת והנאתיך מהעיסוק רק תגדל, מקווה שעזרתי לך במעט, בהצלחה.
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
שלח תגובה