מספר שאלות

כאן נדון בנושאים, בריאות היונים, טיפולים מונעים ונקודתיים, וחיסונים.
שלח תגובה
השדכן8

מספר שאלות

שליחה על ידי השדכן8 »

שלום לכולם
אני מגדל כרגע פרסים לתעופה...
רציתי לדעת איזו תזונה הכי טובה לתעופה ולחיזוק היונה,ומה עושים עם יונה שהיא חלושה ולא חזקה,והאם סירופ נגד תולעים שנותנים לילדים טוב גם ליונים ואם כן באיזו כמות כי לילד נותנים 5 סיסי מקווה לתשובות בהקדם תודה... נ.ב יקותיאל אונהים אותך יהודי יקר !!!
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

Re: מספר שאלות

שליחה על ידי קותי »

היונה בדך כלל אינה בררנית וכל תערובת של גרעינים יכולה לשמש אותה ,

המזון המקובל הוא שילוב של מספר גרעינים או זרעים כמו תירס ,דורה ,אפונה ,חמניות, חריע,

כופתיות יונים תוצרת עמבר המשולבות בתערובת זו, חיטה, וכדומה,

אוכל זה ניתן להשיג אצל אחי חסון במושב רינתיה ובעוד מקומות שם מוכרים את צרכי היונים ,

בעונת גידול הגוזלים נוגים להעלות את הרכב החלבונים כמו גרעיני "כרשינה" הידועה בשמה הערבי קורסנה

גרעיני אפונה,וכדומה כדי לעזור בחלבון נוסף בזמן גידול הגוזלים,בעיקרון הדבר פשוט שאל כל מגדל

שתיפגוש ,אשר ישמח להגיד לך היכן קנה את המזון ליונים שלו,

אמור לי היכן אתה גר ואשמח להגיד לך היכן תימצא מקום קרוב למגורך שם תוכל לרכוש מזון,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
השדכן8

שליחה על ידי השדכן8 »

תודה על המידע
בקשר למזון תקן אותי עם אני טועה ליוני תעופה נותנים מזמון דיאטתי?
ובקשר לשאר השאלות שלי לא עניתה לי ,אם אפשר שתף אותי בידע שלך תודה...
השדכן8

שליחה על ידי השדכן8 »

קותי היקר במשך היום פתחתי את המחשב ליראות האם יש תגובה אולי איזה.... 6 פעמיים ועדין לא זכיתי
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

ידידי היקר שלום,

אנני יושב כל היום ליד המחשב ומחכה לשאלות של גולשים. כאשר יש משיהו רלבנטי ויש בידי לענות אני מנסה לעשות זאת באופן המיטבי,

גם אני אנני יודע הכל, יש עוד ידענים מבין הגולשים שהם כעלי ניסיון, כפי שכבר כתבתי באחד ממאמרי לכל יונה יש מערכת חילוף חומרים שונה ואנו מנסים לעשות ממוצע ולתת לה את המיטב לפי הבנתינו,

לגבי שאלתך בנושא הזנת יוני תעופה הרי שגם כאן הדבר די מורכב,יונים הנימצאות האימון לתעופה צעירים כבוגרים ואינם בשלב של האכלת גוזלים ,דגירה או נשירה הרי שנהוג לתת להם מזון אנרגטי בכמות מעטה בלבד ולאחר מכן מיים טריים ונקיים,הייתי מציע לך לבקר אצל מגדלי יונים פרסיות לשאול ולצפות ממקור ראשון כיצד מאמנים וכיצד מאכילים את יוני התעופה שלהם ,

לכל גזע מגזעי התעופה יש מאפיינים משלו,כך שלא ניתן להשוות בין טימלר ליונה פרסית ,שתי היונים הללו הן יוני תעופה ומתאפיינים במעוף מיוחד המלווה בסאלטות לאחור תוך כדי מעופם,

בוודאי ברור לך שלטימלר הישראלי יש נוצות גרב ארוכות דבר אשר מגביל את היונה בתעופה חלקה עקב ההיתנגדות של הגרב לזירמי האויר ומאט מעט את מהירות תעופתה ,מאוד תלוי כיצד אתה מאמן את היונים שלך כדי שתגיע לעוד שעות באויר,הדבר נכון גם לפרסיות וגם לטימלרים ,אין תחרות בין הגזעים אלא בתוך הגזע עצמו,

ניראה לי שבשלב זה עליך ללמוד את הבסיס ולבקר אצל מגדלים, לשוחח, לשאול ולקלוט את הניסיון הרב שצברו עם השנים,

היה מתאים לנו שתספר מעט על עצמיך :מי אתה, היכן אתה חי ומה אתה עושה בעסוקך היום יומי,

שיהיה לך ערב טוב, ברכות חמות,,קותי
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
שלח תגובה