מבקש עזרה.

כאן נדון בנושאים, בריאות היונים, טיפולים מונעים ונקודתיים, וחיסונים.
שלח תגובה
שי0077

מבקש עזרה.

שליחה על ידי שי0077 »

יש לי יונה שעד לפני כשבועיים הייתה בריאה.
בימים האחרונים הבחנתי שהיא מתנפחת ומתכנסת בתוכה,ולאט לאט מאבדת את הראיה,עד כדי כך שבשלושה ימים האחרונים העישונים כאילו זזו לכיוון אחר, והיא אינה רואה דבר,וכל הזמן מתנגשת בדברים.כאשר הכנסתי אוכל לשובך הבחנתי שהיא יודעת להגיע אל האוכל,ולאחר מכן אל המים אך היא מסתמכת ככל הנראה על חוש אחר ולא חוש הראיה.
הפרדתי אותה מהשובך והבחנתי שככל הנראה בצואה שלה יש דם.
האם יש דרך לטפל בה?
או שפשוט לסייע לה לנפוח את נשמתה? למרות שאינני יודע איך לעשות זאת....
אודה על הסיוע מראש.
שי.
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

Re: מבקש עזרה.

שליחה על ידי קותי »

שלום שי ,
מהתיאור שאתה נותן לנו קרוב לוודאי שהדבר ניגרם כתוצאה מפציעה פנימית במערכת העיכול,מניסיוני הדל ראיתי תוצאה זו בשני מקרים שהוגדרו

במפורש ע"י רופאים ווטרינריים וכך גם מתואר הדבר בעיתונות המיקצועית,

המקרה הראשון הוא זיהום פנימי ע"י חיידק האימריה או בשמה של המחלה "קוקצידיוזיס" כדי לנסות ולהצילה אחרי שבודדת אותה ניתן לתת לה סולפא או ניגזרת אחרת של תרופה זו במשך 5 ימים וללא דיחוי,לאחר מכן לתת לה מיים עם ויטמינים ומינרלים כדי להשלים את החסר במצב גופה,

הכי קל זה להרוג את היונה ודי ניפתרה בעייתה ,אך מה עם האחריות שלנו ,מה לגבי האחריות המוסרית לבע"ח שנימצא תחת אחריותינו ? חומר למחשבה נכון?

המקרה השני בו מופיע דימום הוא בזיהום הניגרם ע"י תולעים אשר פוצעות את דופן המעי מביאות את היונה לירידה במשקל גופה היונה עקב הדימום הופכת אנמית(חסרת כדוריות דם)נחלשת ואם מספיקה לוקה גם בזיהומים מישניים עקב החלשת המערכת החיסונית,ומאפשרת לחיידקים
פתוגניים להתרבות לצד חולשתה מהתולעים,קודם כל הייתי מטפל כנגד הקוקצידיוזיס בסולפא או סולפא טרימטופרים שטוב גם כנגד חלק מהזיהומים המישניים, אחרי שבוע נוסף אם אין הטבה אעבור לטיפול כנגד התולעים,חשוב לבודד את היונה משאר הלהקה לתת לה מיים נקיים עם התרופה ולוודא שהיא שתתה זאת ע"י הזרקה ישירה עם מזרק ללא מחט לתוך הזפק כדי שנקווה שלפחות את הטיפול הראשוני היא מקבלת,
כמובן שהמלצתי הראשונה היא לגשת לווטרינר הבקי במחלות יונים,
בהצלחה ושבת שלום מקותי,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
שי0077

שליחה על ידי שי0077 »

מערכת העיכול משפיעה על הראיה?
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

אמרו כבר חכמינו זיכרונם לברכה : " הא בהא תליא" כלומר דבר תלוי בדבר,

כאשר מערכת העיכול אינה מתפקדת ובכך כושלת גם המערכת החיסונית הרי שעוד חיידקים משתלטים על גוף היונה וחיידקים רבים הנימצאים בגופה של היונה מתחילים להיתרבות עקב כך,הדלקת שבגוף מגיעה גם לקרומי העיניים ואין ספק שישנם עוד גורמי מחלה שיכולים להיות מחוסלים לולא היית מחכה , כי האנטביוטיקה בדרך כלל רחבת טווח ומצליחה להשמיד עוד חיידקים,,,כאנלוגיה קח את עצמיך בזמן מחלת שפעת קשה איך תסביר שביטנך כואבת ובמקביל עיניך דומעות ודלוקות גרונך כואב חום גופך עולה ואתה בקושי זז מכאב שרירים ובנוסף לכך גם משלשל ,הינא לך דוגמא שאולי תסבר את אוזניך , בין החיידקים הנימצאים בגוף היונה יש לנו גם את חיידק הקלמידיה שתופעות אלו די אופייניות לו .כך גם יתכן שגם חיידק זה נימצא ביניהם וגורם לעוד תופעות מישניות, ביניהן עצימת עינייםוהידבקותם של העפעפיים ולא דווקא עיוורון כפי שאתה מכנה זאת ,
עוד דבר נותר לי להגיד, שכשאתה שואל ומבקש עזרה תנסה גם למצא צדדים חיוביים בתשובה ולהבינה לעומקה ולא לענות בשאלה סתמית כאילו כתבתי לך דבר ללא מחשבה ואתה הרי הוא זה שמתאר את המצב ואלו שעונים לך עושים את המיטב כדי לעזור לך ולא סתם לכתוב מילים נבובות ,אני רק מקווה שהימים שעברו מאז שכתבתי לך לא בוזבזו לריק והישהת את הטיפול ביונה ואולי אפילו קרסה לגמרי,אם שאלת ואינך מבין נסה לשאול מייד ולא לחכות כמה ימים לזמן שהיונה קורסת ,שיהיה לך שבוע טוב,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
שי0077

שליחה על ידי שי0077 »

שום שאלה לא נשאלת בצורה סתמית.
לא מתאים לי להיגרר לתשובות עוקצניות.... כי זה.....
שיהיייה לך יום טוב.
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

מצטער קצת ניסחפתי ביום לא הכי טוב שלי,

דבריך מקובלים ומכובדים עלי ,אשתדל להתאפק להבא,שבת טובה לך ולמישפחתיך,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
שלח תגובה