אבעבועות לגוזלם

כאן נדון בנושאים, בריאות היונים, טיפולים מונעים ונקודתיים, וחיסונים.
שלח תגובה
yossi664

אבעבועות לגוזלם

שליחה על ידי yossi664 »

שלום רב!!!!
ידוע כי בחודשים יולי אוגוסט קיימת מחלת האבעבועות מסביב לעניים על המקור ועל האף ואפילו לא מעט על רגליי היונים
האם מישהו יכול להמליץ לי על תרופה ודרך טיפול

תודה
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

Re: באבועות לגוזלם

שליחה על ידי קותי »

נגיף האבעבועות הוא נגיף (וירוס)כך שטיפול ישיר כנגדו לאחר שהופיע כבר אין ,,,אלא שיש לתת טיפול תומך עד אשר תתיבש האבעבועה ותיפול,

לפעמים נותרת צלקת אך עם הזמן היא בדרך כלל תיעלם.

חשוב להבין שאת הורוס נושא יתוש אשר משמש כמעביר המחלה אשר תוקפת בעיקר צעירים, לקראת העונה יש למנוע מיתושים להגיע לשובך וניתן לעשות זאת ע"י מלכודת יתושים עם אור תכלת אשר מושך אותם לשם , חשוב לכן לא לשים את את המלכודת בתוך השובך אלא מחוץ למבנה כדי שהיתושים ימשכו לאור ולא לשובך היכן שהגוזלים נימצאים, מניסיון אישי הפעולות שאני נוקט לקראת העונה שאנ מטביל את כל היונים שלי במיים עם אקריטין 20 במינון של 4-5 סמ"ק לליטר ,עובר על כל יונה באופן אינדיוידואלי משרה ומשפשף את הנוצות בתמיסה כדי שהחומר יגיע לכל מקום בגוף היונה,

ישנה שיטה נוספת והיא לערבב מעט ווזלין עם החומר ולמרוח אותו באיזור הגוף החשוף כמו הרגליים איזור הפנים המקור וסביב לעיניים וכןאיזורי פתח ההפרשה ובכל מקום בו העור של הגוזל חשוף .

כך ישאר החומר יותר זמן על גוף היונה והיתוש אינו אוהב סביבה זו ולא יעקוץ או ימצוץ דם כשהוא בא במגע עם ריח האקריטין,

ישנה תרופת סבתא אך היא בדיאבד ,כלומר אחרי שיש אבעבועה והיא מתייבשת מעט , נוהגים לגרד אותה ולשפשף עם מלח ,יש הטוענים שזה עוזר אך לי זה לא ניראה על אף שלא ניסיתי זאת,

יש מצב בו ליונים יש אבעבועות רבות ואינם יכולים או יכולות לאכול ולכן יש לסייע להן עד שיתחזקו ויוכלו לאכול לבדם,ניתן לתת מעט אנטיביוטיקה כדי למנוע התפתחות מחלות מישניות ושל הכבדה נוספת על היונים , למשך 3 ימים ולאחר מכן לתת ויטמינים במיים בצורת תמיסה של 1 סמק לליטר מיים כדי לחזק אותם בתקופה המעיקה עליהם בשל החום והמחלה .יש לנסות לשכנע את יבואני התרופות הוטרינריות לייבא תרכיב יעיל ל"אבעבועות יונים" ואז לחסן אותן לקראת העונה בה הרגישות והסיכוי גדולים כל כך.מכיוון שהתרכיב של אבעבועות עופות אינו יעיל לטיפול ומניעת אבעבועות יונים,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
שלח תגובה