שאלה שחשובה לי

פורום יונים פרסיות יעסוק אך ורק בכל הקשור ביונים פרסיות
שלח תגובה
kobi

שאלה שחשובה לי

שליחה על ידי kobi »

רציתי לדעת באיזה תקופה או חודש בשנה הכי כדאי לעשות גוזלים והאם כדאי בתקופה שלא עושים גוזלים להפריד זכרים ונקבות אציין שאני מגדל פרסים תודה
זו שאלה שאני חוזר עליה כי לא קיבלתי תשובה מקווה שהפעם נקבל כי זה טוב שכולם ידעו מתי להוציא את הכי טוב
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

Re: שאלה שחשובה לי

שליחה על ידי קותי »

קובי יקר,
לאחר עונת הנשירה שמסתיימת בימים אלו ולקראת הימים הקרים גוף היונה מתכסה בכסות נוצות חדשות , אין תשובה מוחלטת בנושא מתי לגדל ועם כמה לגדל וזאת מכיוון שלכל אחד יש מחשבות משלו , בטבע אנו כעת בתחילת עונת הרבייה , אתה צריך להחליט עם כמה יונים לגדל, ואיזה מהם ידאגו לגוזלים , תשאיר לך יונים שלא יגדלו ותעיף את אלו שתרצה לאמן , ,תמיין מאלו שעפות מצויין כדי להכניס אותן למאגר הגידול,

לקראת הקייץ גידול הגוזלים בעייתי ויש תמותה מרובה עם מחלות ,בתקופה זו יש הנוהגים להפריד ביו הזוגות כדי שלא יתרבו ולא יכנסו למאמץ הרבייה ואז להפריד ביניהן כדי שהיונים יסיימו את עונת הנשירה במצב גופני טוב ויבנו את מאגרי גופן לקראת הסתיו והחורף לעונת גידול חדשה .

את הגוזלים שהוצאת מעונה קודמת אל תכניס לגידול עד שתבחן אותם ותראה שהם אכן טובים דיים כדי חהעמיד צאצאים ורק אז תמשיך לגדל מהם, בהצלחה ומקווה שקיבלת לפחות מעט מידע כדי שתוכל להחליט כיצד להמשיך.

שבת שלום לך ולכל הגולשים.
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
kobi

Re: שאלה שחשובה לי

שליחה על ידי kobi »

קוטי תודה רבה תשובה יפה ומספקת
שלח תגובה